תוכן עניינים

החזן שלום ג’ייקובס בביצוע מרגש לתפילה העתיקה של יום הכיפורים “סלחתי”

כתבות אחרונות

בביצוע מרגש הנוגע ללב, הזמר והחזן המוערך, שלום ג’ייקובס שר “סלחתי”. לחן חדש לתפילה עתיקה של יום הכיפורים, שממשיכה להדהד לאורך הדורות, ומביאה נחמה ותקווה לרבים. “סלחתי”, הוא שיר אלוקי של מחילה, הבטחה רכה מאלוקים כתגובה לעוונותינו..

“סלחתי” הופק לסיפור ויזואלי מרגש על ידי הבמאי המוכשר צביקה בורנשטין, הסיפור תופס רגע של חרדה: “איפה החזן?” שואל הגבאי החרד, כשכל הקהילה, שעיניהם מוטות לעבר הדלת, ממתינה בנשימה עצורה. הסיפור מתאר את התעתועים בדרך של החזן לבית הכנסת, דרך מלאה במכשולים בלתי צפויים. מה שמסמל את מסענו האישי של כל אחד ואחת מאיתנו. לעיתים קרובות, התעתועים בדרך מונעים מאיתנו להתקרב לקב”ה. אך, כאשר אנחנו עושים זאת בסופו של דבר, הקל הרחמן מחבק אותנו, ולוחש, “סלחתי״

שלום ג’ייקובס, זמר וחזן מפורסם ברחבי העולם מגלזגו, סקוטלנד, הופיע על במות ברחבי העולם עם אייקונים כמו גד אלבז, אברהם פריד, יעקב שוואקי ואחרים. על הלחנים באלבומו האחרון “פי שנים” אחראים יוסי גרין ומשה לאופר. מסעו המוזיקלי כולל הופעות באולמות כמו קרנגי הול והמרכז לג’אז בלינקולן סנטר, וכן סבב ברחבי העולם ולאחרונה בישראל ופולין. למעלה מעשור, הוא שימש כחזן לחגים בגיפנוק, הבית הכנסת הגדול ביותר בסקוטלנד, ולפני כן היה חזן בחב”ד בפייב טאונס בסידרהרסט, ניו יורק. בארבע השנים האחרונות, שלום היה גם החזן בחב”ד של החוף המזרחי בניו גרזי, המכיל מעל 600 מתפללים. הוא מחכה בציפייה להוביל את תפילות החגים שוב, לצד המקהלה שלו.

שתפו:

5/5

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *