תוכן עניינים

שמעון לוי בסינגל-קליפ מרגש לחג הסוכות: “דער סוכה”

כתבות אחרונות

לאחר דואט הפריצה המפורסם שלו עם גדול הזמר יעקב שוואקי בשיר “אין דבר רע”, הזמר אמן הלב שמעון לוי, יוצא כעת עם שיר רגש מיוחד שמספר את סיפורה של פירוק סוכת הפוסק הירושלמי בה נהגו יהודי ירושלים, ובחורי ישיבות חו”ל לחסות בצילה וליהנות מהאווירה הירושלמית, ובין כותליה לרקוד ולשמוח שנה בשנה, ולהגות בתורה בשאלות ותשובות בהלכה.

הסינגל קליפ החדש בא לבטא את כאבם של בני הישיבות, ויהודי ירושלים, על כך שהסוכה המדוברת פורקה בשנה שעברה, באישון ליל – יום לפני פרוס החג הקדוש, לתדהמת תושבי ירושלים שרעשו ועוררו סערה גדולה.

שמעון לוי משתף מדוע החליט להוציא שיר על המקרה שעורר סערה: “בשנה שעברה, כשחלפתי בסמוך לבניין היכל ההוראה, בראשות הגאון הפוסק הגדול גאב”ד היכל הוראה רבי משה בראנדסדרופר שליט”א, שמוכר לכל תושבי ירושלים במענה ההלכתי לילה ויום, שבתות וחגים, להמוני יהודים מכל החוגים והעדות, לא יכולתי לשאת את הכאב שלי, אל מול הצער שנחשפתי אליו, כשראיתי שהסוכה הקדושה הזו, נופלת על עומדה אל מול עיניהם הנדהמות של יהודי ירושלים.

במשך השנה החולפת, הדבר לא נתן לי מנוח, והכאב עודנו הדהד בין קירות ליבי, למחשבות קיימות כיצד אוכל אני הקטן להביע לעולם את הכאב והצער של עמך בית ישראל, ובני ירושלים היקרים על הסוכה הנופלת, פגשתי את המלחין החסידי יוסל לייפער, שיתפתי אותו בעניין, וכך נולד השיר היפה הזה, בשיתוף מקהלת “נגינה”, פרצה מליבנו הזעקה, שבאמת הקיץ הקץ על יסורנו וכאבנו ועל כל הגזירות הקשות, ובתקווה שבאמת ירחם השם וסוף סוף “יקים לנו את סוכת דוד הנופלת”, בבניין בית הבחירה והמקדש בב”מ אמן. כולנו תקווה שהשנה נזכה סוף סוף לסוכת דוד ולגאולה השלימה.

שתפו:

5/5

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *